Według Agi

książki, filmy, podróże, koty i takie tam różne...

Wpisy

  • poniedziałek, 26 kwietnia 2010
    • Groteska, Natsuo Kirino

      Lektura Groteski zajęła mi prawie miesiąc i muszę przyznać, że chyba jeszcze nigdy żadna książka tak mnie nie zmęczyła...

      W zasadzie to czytanie jej nawet mi nie sprawiało przyjemności, ale z drugiej strony nie mogłam się oderwać i zostawić jej nie doczytawszy do końca (który jest niewiele lepszy od reszty). Powieść Kirino jest przesiąknięta złem i nienawiścią. Jej temat - czyli morderstwo dwóch prostytutek, które chodziły razem do szkoły, to tylko pretekst. Tak naprawdę autorka portretuje trzy młode kobiety, które łączy nienawiść do świata i własnego życia oraz wynaturzone pojęcie miłości i związków między ludźmi. Obraz Japonii ukazany w tej powieści jest przerażający - można odnieść wrażenie, że po ulicach chodzą tam jedynie sfiksowani seksualni dewianci albo ludzie-roboty poświęcający się w pełni pracy i karierze.

      ALE książka jest napisana w taki sposób, że mimo odrazy nie mogłam jej tak po prostu oddać do biblioteki. Jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy, niech nie sięga, a odważnym życzę wytrwałości.

      Ja chyba już nie sięgnę po inne książki tej autorki. A z pewnością nie w najbliższym czasie. Ale może ktoś z Was czytał jakąś japońską powieść, której bohaterowie są względnie normalni, a lektura nie grozi depresją? Zaczynam poszukiwania :)

      Szczegóły wpisu

      Komentarze:
      (3) Pokaż komentarze do wpisu „Groteska, Natsuo Kirino”
      Tagi:
      brak
      Kategoria:
      Autor(ka):
      agussiek
      Czas publikacji:
      poniedziałek, 26 kwietnia 2010 19:49
    • 3 za 2

      Dzięki akcji empiku z okazji Światowego dnia książki stałam się dumną posiadaczką trzech fantastycznych tomiszczy. Jak już kiedyś wspominałam - im książka grubsza, tym dłuższa z niej radość :)

      Nowości na mojej półce:

      Bushnell Candace: Piąta Aleja

      Opracowanie zbiorowe pod redakcją Mariusza Szczygła: 20 Lat Nowej Polski

      Domosławski Artur: Kapuściński Non-Fiction

      Szczegóły wpisu

      Komentarze:
      (0)
      Tagi:
      brak
      Kategoria:
      Autor(ka):
      agussiek
      Czas publikacji:
      poniedziałek, 26 kwietnia 2010 19:42

Zakładki

Kanał informacyjny