Według Agi

książki, filmy, podróże, koty i takie tam różne...

Wpis

poniedziałek, 18 czerwca 2012

Stos majowo-czerwcowy

Tyle świetnych książek znajduję ostatnio na blogach, że jak spotkam je w realu, to nie mogę się im oprzeć :)) Poszalałam więc odrobinkę i zarówno w zeszłym, jak i w tym miesiącu powiększyłam swoje książkowe zbiory. Zdjęcie zrobione na balkonie - zwróćcie uwagę, jak bratki podrosły :))

Od dołu:

Blog. Osławiony między niewiastami, Artur Andrus - leży od kilkunastu dni na nocnej szafce i podczytuję po kilka tekstów regularnie przed snem. Nie za dużo na raz, tak w sam raz - żeby na dłużej starczyło. Uwielbiam humor Artura Andrusa i jego zamiłowanie do wyszukiwania absurdów w codzienności.

Więzień nieba, Carlos Ruiz Zafón - jestem absolutną fanką Cienia wiatru, a zatem więcej uzasadnień nie potrzeba: kontynuację tej powieści po prostu musiała mieć.

Czarna kobieta, biały kraj, Waris Dirie - Kwiatu pustyni nie czytałam, bo obejrzałam film, który zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Koniecznie chcę poznać dalsze losy tej niezwykłej kobiety.

Maniusia, Marynia, Maria, Maria Stępkowska-Szwed - tu się niestety nieco pospieszyłam. Mam już jeden egzemplarz tej książki na półce (wydawnictwa Twój Styl), więc jakby ktoś chciał się wymienić, to zapraszam do zostawienia komentarza z propozycją.

Trzeci brzeg Styksu, Krzysztof Beśka - kryminalna historia, której  tłem jest XIX-wieczna Łódź. Przeczytałam o niej na blogu Skarletki i zachęcona jej recenzją postanowiłam książkę przeczytać.

Język baklawy, Diana Abu-Jaber - Nowa ksiażka Wydawnictwa Czarne. Do zakupu zachęcił mnie opis na okładce: "(...) to piękna, liryczna, a zarazem zabawna opowieść o dzieciństwie i młodości spędzonych pomiędzy Ameryką a Jordanią. To także pełen miłości portret rodzinny. Jednak potrawy, które w swojej literackiej kuchni wspomnień gotuje autorka, mają też gorzki smak wykorzenienia, poszukiwania własnego miejsca pomiędzy dwoma tak bardzo różnymi światami."

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
agussiek
Czas publikacji:
poniedziałek, 18 czerwca 2012 21:57

Polecane wpisy

 • Stos pourlopowy

  Zanim się uporam z drugą częścią mojej wakacyjnej foto-relacji, pochwalę się książkami przywiezionymi z podróży. Ostatni przystanek mieliśmy bowiem w Warszawie,

 • Książki przyszły...

  ... i to w sumie już w czwartek. Jednak zanim je udrapowałam (tradycyjnie już latem) na balkonie i znalazłam chwilę, by popełnić ten wpis, zrobiła się niedziela

 • Wiosenny stos

  Odebrałam wczoraj na poczcie paczkę, z zawartości której udało się ułożyć całkiem niezły stos :) A z jakiej to okazji? Po prostu - w mojej ulubionej księgarni i

Komentarze

Dodaj komentarz

 • dabarai napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/18 23:38:04:

  O matko, spojrzalam na opis i zachorowalam na ksiazke Stepkowskiej-Szwed!! Brzmi rewelacyjnie. Przypomniala mi sie Marianna I roze, znasz?

 • Gość agata adelajda napisał(a) z *.ertel.com.pl komentarz datowany na 2012/06/19 15:10:48:

  A głosujesz na LP3 na Glanki i Pacyfki?

 • dofifi napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/19 20:23:52:

  Jest co czytać... Byle tylko nie padało. Szkoda książek, ale bratki by się pewnie ucieszyły :)

 • agussiek napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/19 21:08:45:

  @ dabarai: Jak wspomniałam w tekście - proponuję wymianę. Książka jest nowiutka i przeczytana do bodajże 30 strony. Ja chętnie dokończę tę starszą, wydaną przez Twój Styl. Co oferujesz w zamian?

  @ agata adelajda: Nie, nie głosuję. Nie mam konta na stronie trójki. ALE zawsze podśpiewuję, jak puszczają ją w radiu :)

  @ dofifi: Ano jest. Tylko czasu nie ma. Ale to powszechny problem, więc nie warto się stresować.
  Za to deszcz, a nawet grad, padał wczoraj i owszem, ale książki tylko na czas sesji wietrzyłam na balkonie, więc nic im się nie stało. Były bezpieczne na regale. Za to bratki, niestety, nieco ucierpiały w wyniku silnego deszczu :(

 • inulec87 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/20 21:52:34:

  Muszę przyznać,że nie słyszałam nic o książkach z Twojego stosu dlatego z niecierpliwością będę oczekiwać recenzji :)

 • Gość agata adelajda napisał(a) z *.ertel.com.pl komentarz datowany na 2012/06/21 15:51:29:

  Wpada w ucho:)

Dodaj komentarz

Zakładki

Kanał informacyjny